Menu Zamknij

Atrakcje w okolicy

Poznaj okoliczne atrakcje

0,5 km

gli

miejscowość położona na wysokości ponad 1000 m n.p.m. jeden z najpiękniejszych zakątków Podhala.

2,4 km

rusin

Stacja Narciarska Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej. Miejsce, gdzie na narty może przyjechać cała rodzina i skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry, Gorce i Babią Górę.

7,6 km

podhalanskie

Kompleks rekreacyjny z krytymi i odkrytymi basenami termalnymi, saunarium, włoską restauracją i barem.

7,4 km

Dla naszych Gości 20 % zniżki

goracy po

Najbliżej położone termy znajdują się w Szaflarach. Bardzo popularne wśród naszych gości i turystów odwiedzających Podhale.

4,6 km

Dla naszych Gości 10 % zniżki

buko

Kompleks basenów geotermalnych zasilanych wodą termalną. Jeden z najnowocześniejszych w Europie.

10 km

Dla naszych Gości 10 % zniżki

ter bania2

Ogromny park wodny z krytymi i zewnętrznymi basenami termalnymi, saunami, łaźniami parowymi i spa.

10,6 km

kote

Ośrodek Narciarski Kotelnica Białczańska w Białce Tatrzańskiej – kompleks rozbudowanych tras narciarskich o różnym stopniu trudności. 26 dostępnych szlaków.

12 km

spacerwkoro

Bardzo blisko od Gliczarowa znajduje się granica ze Słowacją. Spacer koronami drzew i szlaki Słowackie z pięknymi widokami.

5 km

Domek góralski na wynajem Gliczarów 225

W okolicy znajduje się wiele regionalnych karczm gdzie można spróbować potraw typowych dla Podhala. Wybór jest bardzo duży.

13 km

malec

Stacja Narciarska Małe Ciche – ośrodek narciarski we wsi Małe Ciche, w gminie Poronin

15 km

tatr

Najwyższe pasmo w łańcuchu Karpat. Unikatowa w skali Polski i zalicza się do najwyższej kategorii pod względem atrakcyjności.

16 km

mors

największe jezioro w Tatrach, położone w Dolinie Rybiego Potoku u stóp Mięguszowieckich Szczytów, na wysokości 1395 m n.p.m.

14 km

zako

Największa miejscowość w bezpośrednim otoczeniu Tatr, duży ośrodek sportów zimowych, potocznie nazywany zimową stolicą Polski.

15 km

zamki

Zamek Dunajec w Niedzicy i zamek w Czorsztynie to dwa zamki o średniowiecznym rodowodzie położone na przeciwległych brzegach Jeziora Czorsztyńskiego.

41 km

pien

Malownicze pasmo górskie z szczytem Trzy Korony. Największa atrakcja to Spływ Dunajcem w dół rzeki z pięknymi widokami.

63 km

Gorc

Pasmo górskie leżące w Beskidach Zachodnich z najwyższym szczytem Turbacz 1310 m. Leży 70 km na południe od Krakowa. 40 szlaków o różnym stopniu trudności, park narodowy i rezerwat przyrody.

30 km

chocholow

Niedawno oddany do użytku popularny park wodny z basenami termalnymi, zjeżdżalniami, spa, saunami, siłownią i restauracją. Świetna wodna zabawa dla całej rodziny.

5 km

TRE

Podhale to idealne miejsce na trekking – zarówno dla osób wymagających i doświadczonych, jak i dla tych, które dopiero zaczynają swoją przygodę. Lista najciekawszych szlaków tutaj.

Okolica w której się zakochasz

Gliczarów Górny to mała miejscowość sąsiadująca z Bukowiną Tatrzańską. Atutem Gliczarowa są wspaniałe widoki, które zapewnia położenie na wysokości ponad 1000 m n.p.m. Jednocześnie niska i rzadka zabudowa sprawia, że jest to miejsce niemal dziewicze, z duża ilością łąk, lasów co gwarantuje bezpośredni kontakt z naturą i wpływa uspokajająco. w okolicy znajduje się szereg szlaków turystycznych wiodących do Białki Tatrzańskiej, Poronina i dalej na Gubałówkę. Duże przewyższenia wysokości zapewniają piękne widoki i duży wysiłek w czasie aktywności. Tuż przy naszej willi przebiega trasa wyścigu Tour de Pologne, z kultową „ścianą Gliczarów”, najtrudniejszym górskim odcinkiem tego etapu, który jest dużym wyzwaniem zarówno dla zawodowców, jak i amatorów kolarstwa. Niedaleko znajdują się także liczne miejsca widokowe jak choćby Czarna Góra – skąd można startować paralotnią, Polana Głodówka i wiele innych. w niecałe półgodziny dostaną się Państwo na spływ Dunajcem do Łapszy Niżnych a także nad Zalew Czorsztyński.

Zimą nasze położenie gwarantuje możliwość korzystania z licznych wyciągów z różnym stopniu trudności. Najbliżej położna jest stacja narciarska Rusiń-ski (2,7 km) na którą dysponujemy zniżkami dla naszych Gości. w dalszym sąsiedztwie są stacje w Białce z Kotelnicą na czele oraz wiele mniejszych wyciągów Bukowinie Tatrzańskiej. Amatorzy wypoczynku w wodzie znajdą wiele uciech w basenach termalnych Terma Bania, na które również oferujemy naszym Gościom zniżkę. Okolica sprzyja także uprawianiu narciarstwa biegowego oraz innych form zimowej aktywności sportowej.

Nasza Willa w Gliczarowie dzięki swemu położeniu zapewnia Państwu doskonałą komunikację na Podhalu i łatwość dotarcia w różne jego zakątki. Z Gliczarowa Górnego dojadą Państwo w 20 minut do Zakopanego, w kwadrans do Białki i w 5 minut do Bukowiny Tatrzańskiej. Alternatywne trasy sprawiają, że nawet w sezonie można uniknąć korków i przemieszczać się w miarę komfortowo.

Z okien naszej willi rozpościera się zapierający dech w piersiach widok. Otóż widzimy słowacką część Tatr wysokich od Tatrzańskiej Łomnicy, przez Gerlach skończywszy na Rysach i Ganku. Dalej oczom naszym ukazują się polskie Tatry ze Świnicą , Kasprowym Wierchem aż do Tatr Zachodnich z Kominiarskim Wierchem i Ornakiem. Na zachodzie widać pasmo Beskidów z górującą Babią Górą a od północy otaczają nas w oddali Pieniny i Gorce. Widok taki potrafi uspokoić i ułagodzić każdą duszę i dostarczy niesamowitych wrażeń.

Sprawdź i dopasuj termin swojego wyjazdu

WILLA W GÓRACH
wyjątkowy klimat dla odpoczynku