Willa w Gliczarowie

Stacje narciarskie w Gliczarowie i okolicy

Stacje narciarskie Gliczarów

Gliczarów to wspaniałe miejsce dla miłośników białego szaleństwa - sprawdź co oferują stacje narciarskie w pobliżu Gliczarowa. Specjalnie dla naszych gości przygotowaliśmy listę najlepszych ośrodków narciarskich.


Stacja Narciarska Murzasichle-Ski

Stacja Narciarska Murzasichle-Ski to nowoczesny kompleks narciarski w miejscowości Murzasichle w gminie Poronin. Oprócz 3 tras narciarskich dodatkowe atrakcje obejmują snowtubing, tor saneczkowy, lodowisko, Kids Park.

Ilość wyciągówIlość wyciągów - 5

Długość trasDługość tras Stacji Narciarskiej Murzasichle-Ski - od 180 do 450 m

Poziom trasPoziom tras - łatwy - średni - trudny

OdległośćOdległość Stacji Narciarskiej Murzasichle-Ski od Gliczarowa - ok.12 kmStacja Narciarska Bukowina Tatrzańska - Stacja Narciarska Rusiń-Ski

Miejscem, które jest szczególnie warte odwiedzenia w sezonie zimowym jest Stacja Narciarska Rusiń-Ski położona na Wierchu Rusińskim pomiędzy Gliczarowem Górnym a Bukowiną Tatrzańską. Zimą kursuje darmowy ski-bus pomiędzy Gliczarowem Górnym a wyciągiem. Stacja Narciarska Rusiń-Ski to miejsce, gdzie na narty może przyjechać cała rodzina i skąd rozciąga się wspaniały widok na Tatry.

Ilość wyciągówIlość wyciągów - 5

Długość trasDługość tras Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski - od 100 do 1100 m

Poziom trasPoziom tras - łatwy - średni

OdległośćOdległość Stacji Narciarskiej Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej od Gliczarowa - ok.5 kmWyciąg narciarski - U Steni

"U Steni" znajdziecie trzy rodzinne trasy narciarskie, które rozpoczynają się w Fiśkowej Dolinie i kończą na Dziadkówce. Gwarantujemy przepiękne widoki na panoramę Tatr! Zaletą Wyciągu Narciarskiego "U Steni" jest również lokalizacja, niecały kilometr od Willi w Gliczarowie.

Ilość wyciągówIlość wyciągów - 3

Długość trasDługość tras przy Wyciągu Narciarskim - U Steni - od 60 do 500 metrów

Poziom trasPoziom tras - łatwy

OdległośćOdległość Wyciągu Narciarskiego - U Steni od Gliczarowa - 1 kmStacja Narciarska Małe Ciche

Stacja Narciarska Małe Ciche uważana jest za jeden z najlepszych ośrodków narciarskich na Podhalu. Nowoczesny czteroosobowy wyciąg krzesełkowy ma długość 1250 m i wjeżdża na szczyt w nieco ponad 4 minuty, zapewniając dobrą przepustowość na stokach Stacji Narciarskiej Małe Ciche.

Ilość wyciągówIlość wyciągów - 4

Długość trasDługość tras Stacji Narciarskiej Małe Ciche - od 100 do 1300 m

Poziom trasPoziom tras - łatwy - średni

OdległośćOdległość Stacji Narciarskiej Małe Ciche od Gliczarowa - 12 kmStacja Narciarska Suche

Stacja Narciarska Suche w Poroninie należy do ośrodków narciarskich objętych przez Góral Skipass - karnet czasowy, obowiązujący na 4 stacjach: Polana Szymoszkowa (Zakopane), Harenda (Zakopane), Stacja Narciarska Suche (Poronin), Witów Ski. Podobnie jak w przypadku Stacji Narciarskiej Małe Ciche, tutaj również czeka na narciarzy nowoczesna czteroosobowa kolej krzesełkowa.

Ilość wyciągówIlość wyciągów - 3

Długość trasDługość tras Stacji Narciarskiej Suche - do 1 km

Poziom trasPoziom tras - łatwy - średni

OdległośćOdległość Stacji Narciarskiej Suche od Gliczarowa - 10 kmStacje Narciarskie Białka Tatrzańska

Od sezonu 2017/2018 Stacje Narciarskie w Białce Tatrzańskie takie jak: Ośrodek Narciarski Kotelnica, Stacja Kaniówka oraz Bania Ski & Fun zostały ze sobą połączone poprzez specjalny wyciąg orczykowy. Na amatorów białego szaleństwa czeka na terenie Stacji Narciarskiej Białka Tatrzańska aż 22 tras, po których można szusować bez konieczności odpinania nart czy deski. Można tutaj skorzystać z nowoczesnego Wyciągu Pasieka Express.

OdległośćOdległość od Gliczarowa - ok. 15 kmKotelnica Wyciąg

Wyciąg Kotelnica zabiera narciarzy na szczyty Kotelnicy Białczańskiej (957 m) i Jankulakowskiego Wierchu (904 m). Niektóre trasy przy Wyciągu Kotelnica posiadają homologację FIS. Na Kotelnicę wjeżdża również Wyciąg Pasieka Express - sześcioosobowa kolejka krzesełkowa z osłoną i podgrzewanymi siedzeniami.

Ilość wyciągówIlość wyciągów Kotelnica - 18

Długość trasDługość tras przy Wyciągu Kotelnica - do 2 km

Poziom trasPoziom tras - średni - trudnyStacja Narciarska Kaniówka w Białce Tatrzańskiej

Początkujący narciarze powinni wybrać trasy przy Stacji Narciarskiej Kaniówka w Białce Tatrzańskiej. Narciarze mają tutaj do dyspozycji czteroosobową kolej krzesełkowę o długości 450 m.

Ilość wyciągówIlość wyciągów Stacji Narciarskiej Kaniówka w Białce Tatrzańskiej - 6

Długość trasDługość tras Stacji Narciarskiej Kaniówka w Białce Tatrzańskiej - do 1 km

Poziom trasPoziom tras - łatwy - średniKoziniec-Ski Czarna Góra - Stacja Narciarska

Stacja Narciarska Koziniec-Ski Czarna Góra zapewnia nowoczesny wyciąg w postaci czteroosobowej kolejki linowej, który obsłuży 2400 osób na godzinę. To znakomite miejsce dla całej rodziny, gdzie każdy znajdzie trasę dla siebie.

Ilość wyciągówIlość wyciągów - 4

Długość trasDługość tras Stacji Narciarskiej Koziniec-Ski Czarna Góra - od 120 m do 1 km

Poziom trasPoziom tras - łatwy - średni - trudny

OdległośćOdległość Stacji Narciarskiej Koziniec-Ski Czarna Góra od Gliczarowa - 10 km